24 Kasım 18:00- a.m.b.e.r '07
Ekmel Ertan, Nafiz Akşehirliğlu, Özlem Alkış

amber'07 beden işlemsel sanatlar festivali 9-17 kasım tarihleri arasında gerçekleşti. amber'07 geniş olarak sanat ve teknolojinin kesişim alanında gerçekleştirilen bir etkinlik. Bu Upgrade! Istanbul toplantısında etkinliğin kısa bir dökümantasyonu gösterilecek ve değerlendirme yapılacak. Bu süreçte izleyicilerin görüş ve yorumları yönlendirici olacak.

Ekmel Ertan
İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü tamamladı. Türkiye (NETAŞ Northern Telekom-İstanbul),Almanya (ALCATEL SEL- Stuttragt) ve Belçika'da (ALCATEL BELL Lab. - Antwerp) dizayn ve test mühendisi olarak çalıştı. İstanbul'a döndükten sonra kendi multimedya ve tasarım şirketini kurdu. 1999 dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitelerinin ilgili bölümlerinde çoğul ortam tasarımı ve görsel iletişim tasarımı alanında dersler verdi. Halen Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinde ders vermeye devam ediyor. Newyork ("City and Eye", "Wirling İstanbul"), ankara ve diyarbakırda ("İstanbul Semaı") fotoğraf sergileri açtı. Yurtiçinde ve yurtdışında kişisel ve ortak etkileşimli yerleştirmeler ve performanslar sergiledi. TECHNE06 festivalinin düzenleyicilerinden olan Ertan çalışmlarına kurucusu olduğu AMBER Beden-İşlemsel Sanatlar Derneği ile devam etmektedir.

Özlem Alkış
2003 yılında Centre Choreographic National de Montpellier'in yürüttüğü ex.e.r.ce formasyonunu aldı. 2005-06 yıllarında Fransız Hükümtinin bursuyla Angers'de Centre National de Danse Contemporaine'ini essais formasyonunu tamamladı. Deborah Hay, Loic Touze'nin koreografilerinde dans etti. 2003'ten beri bireyel ve ortak çalışmalarla kendi işlerini üretiyor. Just Marking, Taureau, Under The Blue sky, Neverland işlerinden bazıları. Çatı Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği ve Amber Beden İşlemsel Sanatlar Derneğinin kurucularından. Mimar Sinan Universitesi İstatistik bölümü mezunudur.


24th of November 18:00 a.m.b.e.r '07
Ekmel Ertan, Nafiz Aksehirlioglu, Ozlem Alkis

amber'07 body process arts festival took place on 9-17 November 2007. amber'07 is a festival in the field of art and technology with an emphasis on body and process. This Upgrade! Istanbul meeting will feature a short documentary of the festival following by a review/evaluation with the participation of the audience.

Ekmel Ertan
BS degree on Electronics / Communication Engineering from Technical University of Istanbul. Worked as design and test engineer on telecommunication systems Turkey (NETAŞ Northern Telecom - Istanbul), Germany (ALCATEL SEL- Stuttgart) and Belgium (ALCATEL BELL Lab. - Antwerp). After returning to Istanbul, started a multimedia design company of his own. Since 1999, he has been teaching multimedia / visual communication design at Istanbul Bilgi University, Sabancı University, İstanbul Technical University, and Yıldız Technical University. Exhibited his photography work at La Mama Gallery ("city and eye" - 1997) and at The Gallery Marmara-Manhattan ("alice in whirling land"- 2003) in New York. Ertan is co-organizer of TECHNE06 Digital Performans Platform and is the founder member of a-m-b-e_r Beden-İşlemsel Sanatlar Derneği (Process Based Performing Arts Association), as a laboratory and research-and-production platform on new technologies in art.

Ozlem Alkis
began herdance training, ex.e.r.ce at Centre Choreographic National de Montpellier in 2003 and continued at Centre National de Danse Contemporaine-Angers in 2005-06. She took part in the dance projects of Deborah Hay, Loïc Touzé. She also makes dance pieces since 2003 alone or in collaborations. Some of them are: Just marking, taureau, under the blue s… She is the founder member of CATI-Contemporary Dance Artists Association in Istanbul. She has a BA degree on Statistics (Mimar Sinan University).